Cem Adrian: Lütfen beni idare edin

Cem Adrian, Instagram hesabından yaptığı son paylaşımla sevenlerini üzdü.

Adrian, serum takılan kolunun fotoğrafını yayınlayarak, “Dün başlayan öksürük ve bundan kaynaklı ses kısılması dolayısı ile biraz sorun yaşıyorum” ifadelerini kullandı.

Sağlık problemlerine rağmen konserlerini yine de ertelemeyeceğini belirten sanatçı, “Biraz destek alarak bugün, yarın ve sonraki gün konserlerimizi gerçekleştireceğiz.Lütfen beni idare edin. Büyük performans sergileyemezsem anlayışla karşılayın, elimden geleni yapacağım” dedi.

CEM ADRİAN NASIL KEŞFEDİLDİ?

Piyanist Fazıl Say, yıllar önce Cem Adrian’ı nasıl keşfettiğini sosyal medya hesabından şu sözlerle anlatmıştı:

“Cem Adrian’ı ilk kez 2004 başında keşfettim. Demet Sağıroğlu bir demo şarkısını dinlememi rica etmişti. Bu demoyu dinlediğimde beni şoka uğratan, tuhaf mertebede bir ses ranjı (7 oktav) ve şekilden şekile girip her istediğini yapabilen bir ses yeteneği, çok etkileyici bir şiirsellik, özgünlük ve üstün bir ifade gücü ile karşı karşıyaydım. İlginç ve uhrevi bir karakterdir Cem.”

“Neyse o gün Cem’i hemen buldurttum, eve geldi, o zaman 23 yaşındaydı, Beyoğlu’nda tarot falı bakarak para kazanıyordu. Diğer tüm demolarını günlerce dinledik, en pes seslerden en tiz koloraturlara bir farinelli-misali, çıkabilen, tüm müzik enstrümanlarının seslerini yapabilen, normalin 5 santim daha uzunu bir ses gırtlağı ile insanüstü, doğaüstü bir durumu vardı Cem’in… 100’den fazla şarkısı vardı daha o zamanlar. Teorik bilgisi azdı.”

“Ben, o yıllarda 34 yaşımdaydım, Bilkent Üniversitesi’nde 2 yıllığına çok özel bir sınıfa ders veriyordum. Cem’i de yatılı öğrenci olarak Bilkent’e aldım. Teorik bilgisini, armoniyi, piyanoyu, orkestrasyonu biraz olsun bilmesi gerekiyordu. Nitekim hayatının ilk ciddi konserlerini benimle 2004-2005 yıllarında Bilkent’te verdi. Bir yandan İstanbul’da onu güçlü yapımcılarla tanıştırdım, ilk albümünün yapımcısı oldum. ‘Ben Bu Şarkıyı Sana Yazdım’ onun ilk hit şarkısı oldu. 2006 yılında ‘İnsan İnsan’ şarkımın hepinizin bildiği tek kaydı olanında Cem de vardı. İlk İstanbul konserimizden sonra Hamburg ve Bremen’de ilk yurt dışı…”

“Sonra Cem’i yalnız bıraktım. Kuş kendi uçmalıydı. Nitekim 20 yılda çok iyi bir yere vardı, kendi özgün müziğini kabul ettirdi, her yıl neredeyse 250 konser veriyor. Çok sayıda hit şarkısı oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x